Pomimo, że naturopatia dopiero zaczyna się pojawiać na forach internetowych, gościć w polskich gabinetach i zaciekawiać coraz większą rzeszę ludzi, nie jest żadną nowością! Ten rodzaj medycyny ma tysiącletnią tradycję, a początek swój bierze w naukach Hipokratesa – greckiego lekarza, uważanego za założyciela zachodniej medycyny tradycyjnej.
Naturopatia w Europie może być uważana za starą medycynę tak, jak Ajurweda w Indiach i Tradycyjna Medycyna Chińska na Dalekim Wschodzie. Wszystkie te trzy medycyny służą tym samym, głównym zasadom: przede wszystkim zapobiegać i patrzeć na człowieka całościowo, w pojęciu fizycznym, psychicznym i duchowym.
Co robi naturopata?
Naturopata nie przywiązuje się zbytnio do objawów, nawet, jeśli zawsze będzie próbować je załagodzić. Ustala indywidualny protokół postępowania dla każdej osoby, w odniesieniu do jego problematyki zdrowotnej i w zależności od stopnia jego witalności. Towarzyszy i pomaga każdemu, kto zdecydował się wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie we własne ręce i wyregulować pracę własnego organizmu.
Naturopata szuka przyczyn złego funkcjonowania organizmu, niezależnie od tego, czy są one na poziomie fizycznym, psychicznym czy duchowym.
Naturopata nie stawia diagnoz i nie proponuje leczenia jakiejkolwiek choroby, bo tym zajmuje się lekarz medycyny akademickiej.
Naturopata skupia się na pracy organizmu na poziomie komórkowym, emocjonalnym i energetycznym, czyli na tak zwanym „terenie”, bo jakość terenu, a nie patogeny, decyduje najbardziej, czy dana choroba się rozwinie, czy nie.
Poprzez rady i naturalne środki zaadaptowane do potrzeb i możliwości każdej osoby, naturopata wspiera energię witalną organizmu.
Ta energia witalna jest niezbędna do tego, aby organizm lepiej dostosował się do zmiennych i często negatywnych warunków zewnętrznych oraz uruchomił mechanizmy samonaprawcze.
Naturopata pracuje jak detektyw i jest jednocześnie edukatorem zdrowia.
Jakie techniki stosuje naturopata?
Naturopata stosuje proste, naturalne i efektywne techniki: odpowiednie odżywianie i suplementację składnikami odżywczymi, harmonogram dnia i ćwiczenia fizyczne dostosowane do możliwości osoby i rytmu dobowego jego organizmu, ćwiczenia oddechowe i ćwiczenia relaksacyjne, fitoterapię (zastosowanie roślin w regulacji pracy organizmu), aromaterapię (zastosowanie olejków eterycznych), hydroterapię.
więcej o mojej pracy przeczytaj na stronie : www.naturopatiaintegratywna.pl
Artykuł sponsorowany